برنامه ی مطالعاتی ویژه ی ماه مبارک رمضان

 امسال نیمه دوم شهریور ماه مصادف شده با ماه مبارک رمضان در این ماه مبارک، عده ای از دانش آموزان ماه رمضان را بهانه ای برای درس نخواندن خود قرار می دهند و عده دیگر، این ماه پر فضیلت را بهانه ای برای افزایش ساعات مطالعه خود ، حال شما از کدام دسته اید؟!

 دوست خوب من فراموش نکن که زمان برای کسی نه متوقف می شود و نه به عقب بر می گرده و نه کند تر حرکت می کند و به قول یک آگهی تبلیغاتی همیشه زود دیر می شه.......

 بدلیل اهمیت دروس سال سوم در کنکور سراسری، برنامه ی مطالعاتی را برای مرور و جمع بندی دروس سال سوم به خدمتتان ارائه می نمایم.

 حال به نکات زیر توجه نمایید:

  1. 1- جدول های زمان بندی مطالعاتی روزانه ارائه شده به صورت پیشنهادی می باشد، شما می توانید به سلیقه خودتان آن را تغییر دهید، اما سعی کنید که خواب شبانه را به هیچ عنوان از دست ندهید و برنامه مطالعاتی برای بازه زمانی شب تا سحر قرار ندهید.
  2. 2- شما می توانید در بازه زمانی مطالعه اختیاری به مرور دروس دین و زندگی و یا ادبیات و زبان فارسی 3 نیز بپردازید ، خصوصاً دانش آموزانی که در تابستان دروس پیش را مطالعه ننموده اند.
  3. 3- سعی کنید مطالعه شما کاملاً به صورت مفهومی ، عمیق و دقیق باشد. برای هر مبحث ابتدا متن کتاب درسی و سپس جزوه آموزشی خود را بخوانید و به حل تمرینات کتاب درسی و سؤالات تشریحی بپردازید و در نهایت امر به تست زنی مشغول شوید.

در تست زنی هم، ابتدا بر روی تست هایی که در سال گذشته زده بودید متمرکز شوید و اگر تا کنون تستی کار نکرده اید به زدن تست های سراسری بپردازید و اگر وقت اضافی داشتید به زدن تست های تألیفی بپردازید .

 این برنامه شامل 15 روز مطالعه مستمر ( 15 مرحله ) می باشد که باید تا آغاز سال تحصیلی جدید به پایان برسد.

 در لینکهای زیر می توانید جداول برنامه روزانه و برنامه ی مطالعاتی درسی را مشاهده نمایید.

- دروس عمومی و اختصاصی ریاضی و تجربی و انسانی

- جدول پیشنهادی زمان بندی مطالعاتی روزانه در ایام ماه مبارک رمضان

  

نویسنده: آقای علی روانگرد

/ 1 نظر / 38 بازدید
اتوسا

وب خيلي خيلي عالي بود واقعا اطلاعات مفيدي رو ميده.ممنون و خسته نباشيد.